Poznání života 10/

Jak objevit a rozvíjet svůj dar a změnit svůj život

5. Vibrace

 

Nic ve Vesmíru není v klidu. Všechno se pohybuje, vibruje nebo nějakým způsobem vysílá energii či reaguje.

Je třeba se na své vibrace umět naladit a pochopit, že energie, kterou vysíláme do Vesmíru, má přímý dopad na nás samotné. Svými emocemi i myšlenkami vytváříte frekvence,  a je jen na vás, co vysíláte. Záleží na tom, v jakém rozpoložení jsme. My máme moc tuto energii využívat, zaměřovat, odvracet nebo přeměňovat a tím si tvořit svůj vlastní život. Je jen na nás samotných, jak dokážeme měnit a přeprogramovávat vlastní mysl a emoce a tím i energii ve svém životě.

Objevíme-li svůj dar ve formě nekonečné energie, která se nám všem nabízí. Všichni máme stejné možnosti a sami v sobě tu moc změnit svoje chování, myšlení i postoje tím správným nebo i špatným směrem, pokud budeme upřímní sami k sobě. Otevřenost nám umožní lépe vnímat sebe sama, svou mysl, emoce i to, jak jsme se sami v životě naprogramovali, jak nás naprogramovala naše rodina, okolí, škola. A co je důležité pro náš život? Jaké máme priority. Především můžeme sami rozhodovat o tom, jakým směrem se náš život bude ubírat.

Máme možnost se naladit na frekvence radosti, štěstí, lásky, vstřícnosti, pochopení prostřednictvím našeho srdce. Naopak zloba, odmítání, pomlouvání, závist, vztek, zoufalství, cynismus nám snižují úroveň našich vibrací. Emoce jsou ve skutečnosti jen naše vibrace. Co vydáme, to dostaneme zpátky. Například ve chvílích, kdy cítíme zlost, někoho obviňujeme, litujeme sami sebe, přímo cítíme, jak se v nás všechno svírá. Někteří lidé mají sklony k negativismu i ve chvílích, kdy se jim daří. Dělají chybu, protože vycházejí při svém myšlení z negativity. Mají sice neomezené možnosti, ale vibrují na negativní vlně Vesmíru, až se jim ta negativita začne vracet. Většinou se jim jen splní, čeho se báli. Vibracemi a výběrem slov si doslova přitahují negativitu do života. Tím se energie navzájem blokují. Vyšle-li někdo pozitivní, vrací se zpět pozitivní. Vyšle-li negativní, negativita jiného člověka tuto energii vlastně násobí a přiživuje, proto je moudré odpouštět jiným a zejména sobě. Pokud vysílám lásku a světlo, tak se negativní energie odrazí a vrací zpět tomu, kdo ji vyslal. A nejen negativní energie, ale i úmyslná či neúmyslná kletba, pomluvy a závist. Uvedu příklad. Moje bývalá kolegyně vědma, kartářka, terapeutka, která ve vzteku vyslala mé dceři zlou negaci: „Protože se povyšuješ nad ostatními, no ještě tu maturitu nemáš a přeju ti, ať se ti narodí takové dítě, jako je moje Amálie“. Nebylo to o chytrosti, ale o tom, co člověk v životě chce dokázat a co pro to dělá. Je jedno, jestli jde o vzdělání, nebo práci. Důležité je, jestli to děláme rádi. A jak to dopadlo? Moje dcera odmaturovala a je na prestižní vysoké škole, protože si šla za svým cílem po osmiletém gymnáziu. Naopak její dcera nedokončila ani první ročník svého studia, propadla z několika předmětů, nebyla klasifikována a měla spoustu neomluvených hodin ze školy i praxe. Takhle v životě fungují negativní energie. Kdyby byla tato žena moudrá, protože se pohybuje v duchovní práci, tak by takhle nemohla jednat.

Stejně tak se mohu usmívat na celý svět, ale uvnitř jsem nešťastný, jak si mohu do života přitáhnout lásku skvělého člověka pro život? Nebo skvělou práci? Peníze? Cokoliv?

Nosím-li v sobě energii lásky a světla, přitahuji si také vše takové do života, jako je úspěch, přátelé, peníze, spokojenost, ale nemám to jen tak, že by mi to spadlo z Nebe. Trpělivě na sobě makám několik let. Pokud jsem nevyrovnaný, nespokojený, nevěřím si, tak si přitahuji samé překážky a život mi uštědřuje jednu lekci za druhou. Většina lidí vidí společenskou prestiž a peníze a nezaměřuje se na vlastní vnitřní pocity naplnění a uspokojení. A to je velký průšvih, protože nereagují ze srdce a upřímně, nýbrž podle povrchních kritérií. Vývojem a pochopením určitých událostí v našem životě i okolím, lidmi, máme stejné šance, se můžeme měnit a změnit v našem životě vše, co se nám nelíbí, pokud ovšem budeme k sobě upřímní. Chce to pořádnou dávku odvahy, postavit se pravdě do očí, hrdě a čelem. Umět si přiznat selhání, vlastní chyby a porážky, a především se z těch chyb poučit a neopakovat je. Vždycky máte možnost to změnit, pokud se rozhodnete, že chcete.

Vibracemi si do života přitahujeme různé věci. A vibracemi se jich také dokážeme zbavit. Je třeba nejdříve najít sám sebe a s láskou rozvíjet svůj dar, to v čem jsme nejlepší, šířit okolo sebe lásku a porozumění. Mě hodně pomáhá ve stresu správné dýchání, to mě vždy uklidní. Meditace, poslech relaxační nebo meditační hudby, příroda, stromy, kameny a krystaly, voda. Každý musí vyzkoušet to své. Někoho uklidňuje malování, jiného četba. Podstatou je, že lidé se umí vybít fyzicky při sportu, ale neumí odpočívat psychicky, relaxovat a vypnout mozek.

Pokud jsme šťastní, spokojení sami se sebou a svým životem, tak nám také vstupují takoví lidé a situace do života. Jsem ráda, že jsem tyto všechny souvislosti pochopila a děkuji za všechny situace dobré i špatné, které mi do života přišly. Ty negativní nás právě nakopnou a posouvají velkým skokem vpřed, jenže my si to v dané chvíli neuvědomujeme, až za nějaký čas. I já s láskou vzpomínám na kolegyni, kterou jsem si před nějakým časem přitáhla do života. Naučila mne mnoho, nejen znalostmi, ale i to, že jsem se přestala podceňovat, více jsem si začala věřit a uměla jsem říct svoji pravdu, to že se jí nelíbila, je její věc. Dokonce jsem se snažila jí i pomoct, ale ona to nechtěla, chápat rady a zpětné vazby okolí, proto jsem se od ní distancovala, nechtěla jsem mít zodpovědnost za nikoho, ani poškozené klienty. Více jsem se začala zajímat o energie, čakry, zdraví a našla jsem si svůj způsob, kterým jsem zdokonalovala své schopnosti a samu sebe. Ano bylo to radostné i bolestné období, ale jsem za vše vděčná.

Naučilo mě to jedno: „Každý dospělý jedinec je zodpovědný sám za sebe“. Nikdy nenabízím pomoc nikomu, kdo si o ni neumí říct sám. Vážím si sama sebe a jsem obklopena jen milujícími lidmi.