Poznání života 5/

 

Program sebeobětování

Tento program je hodně rozšířený především u žen, kterým byl již v dětství nastaven tento vzorec chování jako „norma“. Jako děti nás učily nechat stranou svoje potřeby nebo je zcela potlačit a neustále se někomu nebo něčemu přizpůsobovat. Nemůžeme se proto na své rodiče zlobit. Vychovali nás, jak nejlépe uměli, protože ani jim nikdo neukázal, jak mají projevovat mateřskou a otcovskou lásku. Jako dospělé se pak ženy obětují pro děti, manžela, povolání. Jsou vyčerpané a frustrované. Dávají vše a nazpět dostanou málo nebo téměř nic. Je to proti všem Vyšším zákonům Vesmíru, protože energetický tok by měl být v rovnováze. Pokud dáváte plnými hrstmi stále víc a víc a tajně doufáte, že láska, kterou dáváte a zároveň hledáte, se k vám jednou vrátí a nezměníte-li samy sebe, jste právě vy ty oběti. Jak chcete rozdávat radost, štěstí, lásku a cit, když vaše studna je vyprahlá a mnohdy téměř vyschlá. Pokud si nebudete vážit samy sebe, milovat samy sebe, nemáte pak jednoho dne z čeho rozdávat. Zamyslete se samy nad sebou.

Často tyto ženy s programem sebeobětování poznáte už podle držení těla a dalších fyzických symptomů. Tito lidé trpí častými bolestmi hlavy až migrénami, problémy se zády a rameny a často chodí ohnutí pod tíhou svých povinností. Nesou emocionální zátěž rodiny a někdy dokonce celého světa. Protože chtějí pomáhat partnerům, kolegům, kamarádům. Pokud se vyčerpáváte pro druhé, zaručeně byste měli při čtení těchto řádků zbystřit, protože si zaděláváte na problém rakoviny, strašáku lidstva, při tom je to nemoc jako každá jiná a my jsme ti, kdo si nemoci způsobujeme sami.

Obětovat se každodenně nebo ve špatně placeném zaměstnání je typickým znakem Programu sebeobětování. Tito lidé jsou nesobečtí, ale protože neumí říci NE a neumí si nastavit hranice svého života, proto mají potíže s užíváním si vlastního života, protože se podvědomě stále snaží uspokojit potřeby jiných na úkor sebe.

Stačí, když se zamyslíte nad tím, jakým způsobem můžete věci ve svém životě zlepšit, změnit a mít radost, lásku, čas, zdraví nebo peníze a ještě všechno to, co si pro vlastní štěstí přejete. Lidé, u kterých probíhá Program sebeobětování, trpí nedostatkem energie, který se projeví také jako nedostatek času a peněz. Je to jen o tom, jak si svůj čas rozvrhnete. Proč o tom píšu? Protože jsem se v počátcích svého podnikání také snažila vyhovět každému nešťastnému a zoufalému človíčkovi, takže jsem také frčela po této dálnici s názvem „Program sebeobětování“, stejně jako mnozí z vás, jenže tenkrát jsem o takových věcech téměř nic nevěděla. Až přes karty, andělské terapie, psychologii a vlastní vyčerpání prací v hlavním i vedlejším zaměstnáním i pro profesionální věštírny a televizi, jsem se málem odrovnala zdravotně. V té době jsem to neměla jako samoživitelka skoro celých dvacet let vůbec lehké. Neuměla jsem si říct o pomoc. Raději jsem zatnula zuby a vše co jsem mohla, jsem se snažila zvládnout sama. Rodina, maminka i příbuzní byli daleko, na druhém konci republiky. Žádala jsem anděly o navýšení energie a pomoc, abych vše zvládla. Poslali mi do cesty člověka, který se stal mým partnerem, duchovním rádcem a naučil mě spoustu věcí. Věděla jsem dva roky předem o tom, že mi takový člověk vstoupí do života. Že bude zdaleka, vdovec s dvěmi dětmi, s podobnými zálibami o duchovno jako já. Jenže v tu chvíli jsem neposlouchala svoji duši a srdce, byla jsem nesprávně zamilovaná v jiném vztahu, přestože jsem věděla, že tento člověk není ten pravý, že půjde jen o krátký vztah, tak jsem svého skutečného duchovního partnera málem prošvihla. Děkuji za jeho trpělivost a lásku, kterou mi dával, přestože to nemá se svými schopnostmi v životě vůbec lehké a tento dar je tvrdě vykoupen minulostí. Tento úžasný človíček mi sice zboural můj „domeček z karet“, ale já ho miluju celým svým srdcem i duší i s jeho chybami, protože já také nejsem dokonalá. Je třeba se umět zastavit, odpočívat a žít každý den takový život, který se skládá z maličkostí a ne se pořád za něčím honit a obětovat se pro práci, partnery nebo děti. Jo neposlouchalo se mi to někdy moc dobře, slyšet kritiku vlastní osoby z úst milovaného člověka, který je jako alternativní léčitel k pacientům velmi nekompromisní. Má to své opodstatnění, aby na sobě „zamakali“ a uzdravili se sami, protože on jim jenom ukáže JAK. Tak tento človíček změnil můj život. Děkuji těm nahoře za řízení osudu, že jsem potkala svého životního partnera, přesně takového, jakého jsem si přála a zadala do své vesmírné objednávky. Jen mi jaksi zpočátku nesměl sdělit, že i on ví o mě a mnohem dříve něž já o něm a zejména o svých schopnostech, takže mě vlastně zkoušel, jako někteří klienti. Musela jsem si na to přijít tak trochu sama.

A víte co? Skutečná, upřímná láska přichází v momentě, kdy žádnou nečekáte ani nehledáte. Tehdy, kdy jste vyrovnaní sami se sebou a ničím své štěstí nepodmiňujete.

Proto se zastavte, nespěchejte, věnujte se svým zálibám, koníčkům, sami sobě. Vše musí být v rovnováze a právě při Programu sebeobětování se vyčerpáváme a navíc, když se nám zadaří poslechnout naše Ego, tak to je pak mazec a jen otázka času, kdy nás to či ono řízením osudu zastaví, zabrzdí nebo zablokuje naši špatnou cestu. Pak je třeba ven a vycouvat z této slepé ulice, pokud možno již bez zbytečných karambolů. Ne každý má to štěstí, že mu přijde spřízněná duše a nabídne svou pomocnou ruku.

Je velmi důležité stejnou měrou dávat i přijímat. Jak by vypadal svět, kdybychom jenom všichni dávali nebo naopak jen přijímali? Svět by byl v nerovnováze. Všichni přispíváme k rovnováze v tomto světě tím, že získáme rovnováhu sami. Také špatné svědomí stojí mnoho síly a energie, ale při správném rozložení práce a soukromí tento problém odpadá. Dopřejte si čas, kdy nemusíte nic dělat. Správně rozložte úkoly pro všechny zúčastněné. I když mým dětem se ta změna ze začátku asi moc nelíbila, tak časem pochopily, že pak máme na sebe všichni více času. Touto metodou zabráníte také těm nepřirozeným časovým prodlevám, ke kterým by ostatně došlo jiným způsobem, například chřipkou nebo jinými nemocemi, případně zraněním. Přirozené časové prodlevy vedou naopak k tomu, že jste zdravější, máte víc času a peněz a vaše sny se mohou naplňovat. Změnit sám sebe je nejtěžší úkol v našem životě.

Přesto vás musím upozornit a varovat. Když se zbavíte Programu sebeobětování, nebudete už moci dávat nikomu něco za vinu. Jste ochotni převzít zodpovědnost do vlastních rukou? Sami za sebe? Tak teď už je jen na vás, jak s těmito informacemi naložíte.

Na závěr citát, který mne velmi oslovil: "Když začneš tím, že se obětuješ pro ty, kteří tě ,litují, skončíš tím, že budeš nenávidět ty, kterým ses obětoval". Georg Bernard Shaw, irský dramatik nositel Nobelovy ceny za literaturu (1856-1950).