Poznání života 7/

 

 

Záměr

Pokud jsme se dokázali otevřít nové cestě, která nás vede k hlubšímu sebepoznání, sebepochopení a vyjádření, pochopíme sami sebe. Nyní si nastavte cíl pro život. Záměr znamená, že se osvobodíte od omezujících vzorců, zvyků a přesvědčení, abyste tak mohli vytvořit nový systém myšlení a žití. Nezabývejte se tím, co bude, ale tady a teď. Protože všechno, co se vám děje, si vytváříte sami ve své mysli. I když to vypadá, jako by to k vám přicházelo zvenku, tak to tak není, protože vše vzniká v naší hlavě. Myšlenka je totiž vše, co se vám v životě děje a vychází z toho, jak uvažujete.

Když na něco myslíte, vytváří se určitá energie, která je s tou myšlenkou spojená, a nejen v našem těle, ale také v našem osobním prostoru, v naší realitě. Pak se tato realita projeví. Většina lidí nevede mysl podle svých záměrů a nechávají za sebe rozhodovat autopilota. Když vám v životě něco nevychází, tak je to dáno tím, že nevědomky anebo i nezáměrně uvažujeme určitým způsobem, který se následně naplňuje. Dokážeme sabotovat sami sebe kupou negativních myšlenek. Zlost, stres, závist, zášť, starosti, pocity viny, sebeobviňování nám škodí. Sebeobviňování vám nikdy nedovolí vést zasloužený život. Každý okamžik je dar a je přítomný.

Kdyby lidé svůj dar hledali, našli by ho. Všechno musíte získat, pokud se pro to vědomě rozhodnete. Nenajdete je nikdy, pokud se budete soustředit na jiné a ne na sebe. Vědomě v sobě probuďte dary, abyste si mohli splnit své sny. Mnozí z nás jsme závislí na pravdě. Je to tím, že se díky pravdě cítíme nadřazeni anebo lepší než ti druzí? Zbavuje nás to za spoluvytváření vlastní existence? Ať už je důvod jakýkoli, potřeba mít vždycky pravdu vám může zničit život. Čím více si budete uvědomovat svoje myšlenky, tím víc si budete všímat, že nejste jenom těmi myšlenkami, a že je můžete kontrolovat. Tehdy je důležité mít záměr. Váš záměr vás uvádí na zvolenou cestu. Když věnujete pozornost tomu, co ve vás vyvolává štěstí, co máte rádi a co vás inspiruje, začne takových věcí přibývat a budou růst. Vyžeňte ihned všechny negativní myšlenky z hlavy a nedejte jim žádný prostor. Okamžitě pomocí energií tyto špatné myšlenky přeměňte na pozitivní.

Je potřeba mít vůli a trpělivost, protože i když máte určitý dar, talent nebo schopnost, pokud to nebudete rozvíjet, je vám to k ničemu. Odbočit z cesty můžete, ale důležité je, dobrat se k cíli, který jste si stanovili. Nic není zadarmo a samo opravdu nejde nic. O to víc si sami sebe budete vážit, když se dopracujete k tomu, co jste si vysnili. Možná pak zjistíte, že máte další a další možnosti osobního růstu a život vás bude směrovat dál k osobnímu růstu a vývoji. Nikdo nejsme dokonalý a všichni se učíme celý život. Když změnu nebo nějaké rozhodnutí neuděláte, pak vás bude opět nahlodávat minulost, takové to „kdybych býval věděl, tak jsem udělal tohle anebo to“, ale zkusit se má v životě vše. Kdybych se nevypracovala sama tam, kde jsem teď, nemohla bych si sama sebe vážit. Nikdy jsem nevyužila nikoho z přátel v oboru ezoteriky a tam kde jsem, je jen moje píle, práce a trpělivost. Děkuji své kamarádce Janičce, která mě vlastně ke kartám přivedla. Díky ní jsem objevila své schopnosti. I když od dětství jsem věděla, že jsem jiná, nikdy jsem moc nezapadala do kolektivu. Vyrovnávala jsem se s tím hodně dlouho, protože mě vychovávala maminka bez otce. Rodiče se rozvedli a vztah s otcem téměř do jisté doby nebyl žádný. Když už jsme k sobě našli cestu, tak zemřel. O bratra jsem přišla, když jsem měla necelý rok. Zahynul tragicky ve čtyřech letech. Těch tragických událostí bylo v naší rodině v minulosti mnoho. Nutilo mě to se nad tímto zamyslet. Protože mám skvělou fotografickou paměť, tak jsem se zaměřila na čísla. Data narození, úmrtí, tragédií, rozvodů a podobných rodinných událostí, které byly pro náš rod významné. Přišla jsem na to, že se dá spočítat vše. To už jsem o numerologii něco věděla. Začala jsem se o vše zajímat do hloubky a chtěla jsem přijít věcem na kloub. Zjistila jsem, že je zatížená rodová linie žen. Také to, že je potřeba zpracovat sama sebe a odpuštění. Zejména odpustit sama sobě. Omluvit se své duši, svému tělu, jak jsem s ním po celý život nakládala. Vždycky jsem byla dříč a nechtěla jsem si přiznat, že něco neumím. Protože jsem měla psychicky náročnou práci, tak jsem relaxovala u fyzické práce. Projevem slabošství není to, že umím požádat o pomoc, to mi trvalo více, jak polovinu svého dospělého života. Pracovala jsem na sobě. Chyběla mi mužská energie. Byla jsem na sebe hrdá, že všechno zvládnu. Každý vztah, který mě poznamenal, mě určitým způsobem někam posunul a nakopnul. Například ke studiu, řidičáku a vlastně jsem byla všem těm bývalým partnerům vděčná. Jedno nevydařené manželství a další vztah. Dvě skvělé děti, které jsem vychovala sama. Mám čtyřnásobně zatíženou karmu, ale to jsem tenkrát ve dvaceti nevěděla, k tomuto poznání jsem si musela dojít sama.

Vy nemusíte ztrácet čas a můžete si nechat poradit. V tom máte obrovskou výhodu. Já si musela projít těžkými životními lekcemi a zkouškami. A pokud jsem to nepochopila, tak se mi nezpracovaná situace vrátila a v mnohem těžším kalibru, než tomu bylo před tím. Mohla jsem naříkat, nadávat na život, na osud, litovat se. Chodila jsem v bludném kruhu a nevěděla co dál se svým životem. Ano měla jsem střechu nad hlavou, práci, dvě krásné zdravé děti, ale stále jsem hledala lásku. Dokud jsem ji nenašla sama v sobě, tak každý další vztah byl jen osudový. Dnes říkám „děkuji“ za vše dobré i špatné, co mě kdy v životě potkalo, protože bych nebyla tím, čím jsem a především tím, kým jsem. Své schopnosti jsem se musela naučit pochopit, ovládat, používat a opět to bylo přes zkoušky a životní lekce. V momentě, když jsem duchovně přerostla svoji učitelku, jsem měla jedno velmi těžké období. Kdybych se nelitovala a nepochybovala o sobě, tak bych nehledala jinde, ale správně zase jen a jen u sebe. V této době mi vstoupila do života osůbka z ezoteriky, říkejme jí třeba Líba. Vystupovala jako vědma, kartářka a terapeutka. Stále jsem se pídila po nepoznaném a věřím, že jsem si ji přitáhla do života sama. Byla to moje velká životní lekce. To už jsem provozovala již karty na profesionální úrovni. Začátky byly o kamarádkách. Také o rodině, které jsem dlouho své schopnosti pro náboženské vyznání tajila. Moje maminka to vše pochopila, až jsem začala pracovat veřejně pro určitou nejmenovanou televizi. To už jsem více jak rok pracovala pro další nejmenovanou věštírnu po telefonu a sbírala dále praktické zkušenosti, ověřené zpětnými vazbami klientů. Myslela jsem si, že když já pracuji poctivě, že i všichni ostatní to tak mají. Proto jsem dnes velmi opatrná a také mé schopnosti jsou jinde. Jako člověk i jako profesionál nedělám nic, co je mi proti srsti a určitým pravidlům, která jsem se ovšem učila budovat v průběhu těch životních lekcí.

Tím chci říct to, že záměr je náš směr a defakto cíl a je jedno, jakými cestami k němu dojdeme. Nenechte se otrávit ani zpochybnit nikým ani ničím. Skutečně se řiďte jen svojí intuicí a nehledejte jinde, protože vše máte sami v sobě. Proto objevte svůj vlastní dar, svojí podstatu duše. Pak se vám bude žít naprosto jinak, krásněji, lehčeji, s radostí a lépe. Je to o vnitřní spokojenosti, radosti, štěstí, lásce, citu, který máte sami v sobě. Je jen potřeba ho objevit a naučit se ho nejen rozdávat, ale i přijímat. Pak je to o poznání života a jeho smyslu i naplnění toho, proč jsme zde na tomto světě.