Symbolika čísel pro jednotlivé dny

VYBERTE SI SVŮJ IDEÁLNÍ DEN V MĚSÍCI VHODNÝ PRO LÁSKU, ZMĚNU NEBO I ZÚČTOVÁNÍ

Jednotlivé dny v měsíci mají rozdílnou vibraci, a tak se skvěle hodí pro různé situace. Vyberte si svůj ideální den a podpořte ho harmonizující barvou nebo kamenem, který vám umožní být úspěšní ve všem, pro co se ve správný čas rozhodnete.

 

Čísla v datu mají sílu podobnou neviditelnému elektrickému náboji. Každé má svou energii a význam.

U dne je energie koncentrovaná do 24 hodin, což je velká koncentrace, tudíž nás zasahuje nejvíce. Abychom vůbec pochopili důvod energetického vlivu čísel, je třeba se podívat, kde svou energii berou, nejen z hlediska numerologie, ale i astrologie. Dny od prvního do devátého dne v měsíci (dále se dvojciferné dny sčítají) jsou spojeny s planetami. Ostatní dvojciferná čísla se redukují v souvislosti s planetami na čísla jednociferná, je však nutno i přihlížet ke každé číslici a její jednotlivé vibraci i planetě.

UPOZORNĚNÍ: Tento výpočet je univerzální a neshoduje se s číslem osobního dne odvíjejícího se od Vaší osobní roční a měsíční vibrace.

 

1. DEN NEZÁVISLOSTI

Je spojen s pocitem svobody, ale i se žárlivostí a panovačností, takže pozor na to, s kým se dostanete do sporu. Je to báječný startovací den pro první schůzku s novým partnerem.

Jednička symbolizuje Slunce a základ. Je to číslo sporné. Je obecně považována za představitelku mužského principu. V magii se jednička používá při rituálech směrovaných na sebe sama. Prvního bude tedy dnem jednoho Slunce a může být pokládán za den kontaktní, kdy spíše hřejeme a jsme společenští. Prvního jde o nás.

Ideální barva: červená.

Ideální kámen: rubín nebo kámen s červenou barvou.

2. DEN SPOLEČNOSTI

Je nejlepší pro setkání s přáteli, plesy a večírky. Je v něm plno intuice, takže se nenecháte snadno splést. Vaše pohoda je závislá na druhých, takže dobře vybírejte, s kým se půjdete bavit.

Dvojka má přímý vztah k Luně je dvojka nositelkou iluzí a snové reality. Je číslem duality a ženského principu. V magii se dvojka příliš nepoužívá, alespoň ne v té pozitivní. Druhého se tedy patrně budeme zaměřovat na ideály, mnohdy iluze a pozor, i lež. To, co uskutečníte druhého, nemusí být trvalé a můžete to o pár dnů později přehodnotit.

Ideální barva: oranžová.

Ideální kámen: měsíční kámen vás může vhodně podpořit.

3. DEN ZÁBAVY

Chuť bavit se se promítne do všeho. Budete přímo sršet nápady i vtipem a můžete vymyslet něco originálního. Je to vhodný den na zábavu, ale i na výhodné nákupy, co jste nemohli sehnat, dnes bez problémů seženete.

Trojce náleží povaha planety Jupiter. V magii je jí připisován veliký význam. Síla čísla tři se přenesla i do současného racionálního světa. Když se zamyslíme nad trojkou, přijdeme na to, že prakticky všechny věci, na kterých nám záleží, nebo kterým chceme dát důležitost, jsou tři. Kolik podniků a firem má v názvu tuto magickou číslici. Automaticky se nám dere do úst, a ani nad tím moc nepřemýšlíme. Pro mnoho lidí je trojka šťastná, mnoho z nich už ani neví proč. O datu třetího by se tedy dalo hovořit jako o dni náhod, které jimi nejsou – není to negativní den.

Ideální barva: žlutá

Ideální kámen: topas

4. DEN PRÁCE - KARMA

Je skvělý čas pustit se do práce, takže zvládnete i nepříjemné povinnosti. Máte tolik energie, že ji můžete rozdávat. Zaplaťte účty, ukliďte si a vyřiďte staré resty. Nebuďte ušlápnutí, ale spíše rázní.

Čtyřka je spojen s planetou Uran. Prakticky všechno, co má nějaký vztah ke hmatatelnému, zavání čtyřkou. Vzduch, země, voda a oheň – sever, jih, východ, západ – jaro, léto, podzim, zima. Řada teoretiků i vojenských stratégů je přesvědčena, že čtveřice je nejstabilnější styčnou strukturou. V magii se čtyřka používá velmi sporadicky, většinou v souvislosti s magií ochrannou, magií orientovanou na hmotu a rovněž v magii silové. Obecně vzato čtvrtého by se nám mělo dařit v praktických otázkách. Hodně věcí bychom mohli vstřebat a pochopit. Je to datum zakončení. Nebezpečná je jen na kosti. V tento den bychom měli být dobře ukotveni a uzemněni.

Ideální barva: zelená.

Ideální kámen: nefrit.

5. DEN ZMĚN

Věnujte velkou pozornost svému vzhledu a snažte se vypadat co nejlépe. Ve vzduchu je změna a radostné překvapení. je to vhodný den na prodej, chirurgický zákrok (pokud toto datum nepřipadá na úplněk anebo pro citlivější jedince na novoluní) či na kadeřníka.

Pětka patří Merkuru, který je tu přes sílu myšlení, intelekt a sebevyjádření. Pětka je číslem života a lidské zkušenosti. Proto má pentagram pět cípů, protože pátý element je éter, doplňující čtyři živly o myšlenku a životnost. Pětka se objevuje také v náboženských obrazech po celém světě, zvláště v souvislosti s lidskou existencí. V magii je pětka užívána často v souvislosti s evokováním změny stavu s přičtením nutné oběti. Pátého se nám patrně bude připlétat do cesty otázka vlastní funkce ve společnosti, pátého je dnem komunikace a myšlení. Nebezpečná je pro mozek.

Ideální barva: modrá.

Ideální kámen: tyrkys a akvamarín.

6. DEN HARMONIE

Máte plno tvořivé energie, a tak ji využijte. Vylepšete svůj domov, přehodnoťte jídelníček a zapracujte na své kondici. Poslouchejte hudbu a vnímejte své pocity. Pokud to není nutné, necestujte.

Šestka je spojena s planetou Venuše. Šestka je matematicky dokonalá. Za šest dnů stvořil Bůh zemi. Přináší užitek, tělesné blaho, lásku i krásu. V magii je hlavním číslem v rituálech vztahů a lásky. Šestého tedy budeme nejvíce řešit otázky:  Jak to na mě působí, jak vypadám, ale také se v tento den klade důraz na vztahy a jejich prožívání. Šestého budeme také více při chuti k jídlu. Má vliv na zažívání.

Ideální barva: námořnická modř.

Ideální kámen: lapis lazuli.

7. DEN PRAVDY - CITOVÁ KARMA

Skvělý den na pohled do vašeho nitra a čas, kdy chcete vyzkoušet něco nového.

Buďte k sobě upřímní a pravdiví.

Pozor si dejte na alkohol! Pokud se objeví nějaké intriky, nevěnujte jim pozornost.

Sedmička je spojená s planetou Neptun, což je především o hloubce v nás. O věcech mezi nebem a zemí. Je těkavý a nestálý. Sedmička je odjakživa číslo mystické. Z mezinárodního hlediska je spojována s integrací, sjednocením a rozsáhlejšími vesmírnými projekty. Sedm schodů v budhismu odpovídá ovládnutí času a prostoru. Sedmého tedy můžeme leccos vymyslet, nasměrovat, vykomunikovat, ale málokdy dokončit. Vládne snům, nikoli hmotě. Sedmička je jen nápad. Také se vztahuje k citové karmě.

Ideální barva: purpurová.

Ideální kámen: ametyst.

8. DEN ÚSPĚCHU - MATERIÁLNÍ KARMA

Nejlepší čas na uzavření nových kontraktů nebo pracovních smluv. Je možné, že v tomto dni získáte nečekaně i velké peníze. Je to den stvořený pro úspěch, tak si ho pěkně zorganizujte a užijte.

Osmička a Saturn. Věčný kontrolor užitečnosti a životnosti věcí. Osmičku lze pokládat za numero vládnoucí, silné, dokončující, dogmatické a rovněž schopné zdolávat překážky. Je to číslo počátku i konce. Osmička je karmická a znamená narození i smrt – nikdy nekončící proces transformace. Přeměňuje započaté v dokončené, a to v jakékoli formě – je zadostiučiněním a spravedlností – jak jsme se sedmičkou zaseli, tak s osmičkou sklidíme. Osmého býváme konfrontováni se svými předchozími činy a také s vlastní karmou. Může to být datum šťastné i nešťastné. Přijde na to, co se komu v jaké podobě vrací. 

Ideální barva: růžová a béžová.

Ideální kámen: diamant.

9. DEN POMOCI

Milujte všechny kolem sebe a pomáhejte, kde můžete. Něčeho se ale v tento den vzdejte, třeba vykliďte svůj šatník a věci, co už nenosíte a darujte je na charitu. Vše, co už v životě nepotřebujete, propusťte. Včetně zatěžujících myšlenek.

Devět a planeta Mars. Bojovník a nadupaný silák. Příslušníci řady kultur celého světa považují devítku za nositelku duchovní a božské moci. V magii se devítka požívá pro obřadní rituály, zahrnující působení na skupinu osob nebo i států. Vibrace devítky je velmi silná. Devátého s sebou tedy může přinést významné věci, které už tu jednou byly, ale zůstaly nedořešeny. Devítka je nedořeší, ale vytáhne na světlo. Jsme postaveni před vlastní kostlivce ve vlastních skříních. Můžeme být tento den agresivní.

Ideální barva: pastelová.

Ideální kámen: zlato a opál.

10. DEN SÍLY

Pocítíte v sobě sílu i určitou rezervovanost. Buďte za každou cenu zásadoví, hrdí a nebojte se ozvat. Pozor na alkohol a prášky tlumící bolest. Můžete potkat i velmi důležitého člověka.

Desítka - desátého je prakticky stejné jako prvního, jen s tím, že den se jakoby rozplizne do více oblastí. Je to tou nulou, která v sobě vlastně schovala všechna čísla. Můžeme brzdit sami sebe. Nula nás zpomaluje.

Ideální barva: rubínová.

Ideální kámen: karneol.

11. DEN INTUICE – NEJNÁROČNĚJŠÍ DEN

Jděte za svým cílem s citem a využijte svůj mimořádný dar intuice pro tento den. Pozor na možné nehody ve vztazích, řiďte se svým vnitřním radarem a nic neprosazujte násilím.

Jedenáctka. To jsou dvě Slunce vedle sebe a ta již nehřejí. Jde o nebezpečný žár, který na sebe může vzít nekonečné množství podob, ale každopádně o sobě dá vědět. Je málo věcí, které se staly pod číslem jedenáct a lze je chápat jako pozitivní. Jedenáctka je tak silné numero, že se umí projevit i na dresu sportovce nebo na domě. Je fakt, že jsou lidé, kteří se s ní umí vypořádat (bývají to lidé narození jedenáctého), ale pro většinu je velice zatěžující. Jedenáctka zaujímá zvláštní místo. Jak se vyskytne vedle sebe více jedniček, které spolu souvisí, může se vyskytnout víc energie, než je únosné.

Ideální barva: bílá nebo perlově šedá.

Ideální kámen: stříbro.

12. DEN VŠESTRANNOSTI

Budete činorodí a impulzivní, třeba v cestování- Máte skvělý čas pro plánování báječné dovolené. Nenechte se nikým vyprovokovat, nemusíte nikomu dokazovat, co umíte. Jděte nakupovat nebo tančit.

Dvanáctka také nestojí co do síly stranou. Je to číslo, které má stejné vibrace, čteno z obou stran. Identickou váhu má tedy i číslo dvacet jedna. Znamená dovršení něčeho. Prakticky vládne světu. Dvanáct měsíců tvoří rok, dvakrát dvanáct hodin tvoří den, pětkrát dvanáct minut tvoří hodinu, dvanáct znamení tvoří zvěrokruh – dvanáct hrdinských činů Heraklových, dvanáctero bran Nového Jeruzaléma, dvanáct olympských bohů, dvanáct synů Jákobových, dvanáct učedníků Krista, dalajlámy, krále Artuše, Karla Velikého. Dvanáctého se většinou dějí věci, které jsou zásadní pro budoucnost. Dvanáctka ale zdaleka nemá tak fatální dopad jako jedenáctka, protože její pohled je upřený na budoucnost, tudíž je její energie rozložená. Navíc, a to je důležité, ona neničí – směruje. Může zde však zafungovat prvek náhody.

Ideální barva: žlutá.

Ideální kámen: selenit.

13. DEN ZÚČTOVÁNÍ

Vyřešte všechny své dlouhodobé resty a také případné dluhy. Udělejte si ve všem pořádek včetně domácnosti, ale hlavně ve vašich účtech a dokumentech. Je to ideální den i pro návštěvu lékaře.

Ideální barva: zelená.

Ideální kámen: malachit.

14. DEN TVOŘIVOSTI

Dokážete zrealizovat všechno, co si jen umanete. Začněte tvořit po svém a s nadšením. Nenechte si ale nic diktovat. Zrušte vše, co děláte už dlouho a rutinně. Změňte klidně účes, líčení i šatník.

Ideální barva: blankytná modř.

Ideální kámen: celestit.

15. DEN ODVAHY

V tento den v sobě ucítíte odhodlání, odvahu a přestanete se bát změn. Potřebujete vypustit páru, být užiteční, někomu pomoci a zbavit se stresu, například prací nebo cvičením.

Ideální barva: tmavě modrá.

Ideální kámen: serpentin.

16. DEN KLIDU

Naslouchejte všemu kolem sebe, přemýšlejte o svém životě a buďte co nejvíce sami se sebou. Nehledejte žádné dobrodružství, nevydávejte velké peníze a pozor na sport. Hrozí úrazy a nehody. Nehodovostní sedmička může zaúřadovat u jedinců, kteří ji mají v datu narození a to zejména vícenásobnou a izolovanou - tito lidé by měli být obzvláště obezřetní a nepřeceňovat své síly.

Ideální barva: fialová.

Ideální kámen: ametyst.

17. DEN PODNIKÁNÍ

Budete velmi rozvážní, takže se rozmyslete, do čeho se chcete pustit. Sníte-li už dlouho o nějakém podnikání, právě dnes je vhodný den pro rozjezd vašeho nápadu. Je to nejlepší den pro finanční transakce, hypotéky a také návštěvu banky. Projevit se může individuální citová karma. V součtu jde o číslo rovnováhy karmy a financí - tedy osmičku. Řiďte se intuicí.

Ideální barva: hnědá.

Ideální kámen: achát.

18. DEN ROZUMU

Vše pečlivě analyzujte a jednejte s rozumem. Pozor na hněv a žárlivost. Dřímá ve vás odpovědnost, kterou směle využijte i na veřejné vystoupení. Nebojte se mít svůj proslov v práci nebo na schůzi.

Ideální barva: žlutá.

Ideální kámen: citrín.

19. DEN SAMOTY

Ucítíte potřebu srovnat si myšlenky, rozjímat o samotě. Udělejte si den jen pro sebe a přemýšlejte o svých touhách a přáních. Neřešte nic s přáteli, je to váš den, tak se snažte poslouchat sami sebe. Budete více ovládáni rozumem než city.

Ideální barva: růžová.

Ideální kámen: růženín.

20. DEN INTUICE

Vaše intuice se rozjede na plné obrátky. Tento den přeje vnímavosti i spolupráci s ostatními. Naslouchejte druhým, ale rozhodujte se podle svého. Lidé vám půjdou na ruku. Také se může projevit zpomalení díky nule ve smyslu dlouhodobé karmy.

Ideální barva: světle zelená.

Ideální kámen: olivín.

21. DEN TOLERANCE

V tento den vás nic nemůže rozhodit. Jste tolerantní vůči všem a všemu, takže nic neřešte, jen se bavte, pozorujte a komunikujte. Zajděte si klidně na relaxační masáž nebo kosmetiku a hýčkejte se.

Ideální barva: žlutá.

Ideální kámen: jantar.

22. DEN ODEVZDÁNÍ - SILNĚ ENERGETICKÝ DEN

Odevzdejte se všemu, co se má stát a co k vám právě přichází. Dělejte si odvážné velké plány a nebojte se ničeho. Naslouchejte svému vnitřnímu hlasu a pomozte i druhým něco pochopit. Nehroťte nic do extrémů. Nemuselo by se vám to vyplatit. Energie tohoto čísla může být jako supernova, která vás vystřelí rychle nahoru za tím, kam míříte, ale pozor, může být využita jak k dobru, tak i ke zlu. V souvislosti se sedmičkami ve Vašem datu narození může způsobovat při nerovnováze u psychicky labilních jedinců deprese, sklony k melancholii a závislostem na lécích či alkoholu.

Ideální barva: ohnivě korálová.

Ideální kámen: korál.

23. DEN MEDITACE

V tento den buďte v tichu sami se sebou a meditujte. Čeká vás změna, a tak se prohrabujte starými fotografiemi a hledejte odpovědi ve své minulosti. Máte také ideální den na návštěvu lékaře.

Ideální barva bílá.

Ideální kámen: křišťál.

24. DEN LÁSKY

Nejlepší den pro vztahy kolem vás, pro vaše city, lásku a vyznání. Očekávejte je, projevujte i dávejte. Tento den je skvělý i pro zásadní a vážná rozhodnutí o svatbě, o dětech nebo společném bydlení.

Ideální barva: černá.

Ideální kámen: obsidián.

25. DEN ODPOČINKU

Jeďte na výlet nebo víkendový pobyt. Nenechte se zatáhnout hlavně do žádných projektů s penězi. Vše se v tento den točí kolem rostlin, takže využijte sílu bylinek, čajů i práce na zahrádce.

Ideální barva: bílá.

Ideální kámen: sugilit.

26. DEN ZODPOVĚDNOSTI

Všichni od vás budou vyžadovat velkou zodpovědnost, a to ve všem. Jednejte s těmi nejčistšími úmysly a budete úspěšní. Nebojte se pustit i do větších akcí. Vše pečlivě organizujte a peníze k vám přijdou.

Ideální barva: béžová.

Ideální kámen: karneol.

27. DEN SJEDNOCENÍ

Snažte se nic nového nezačínat, spíše se zklidnit a dokončit věci, které už dlouho před sebou hrnete. Jde o číslo sebelikvidační, proto je vhodný odpočinek a žádná námaha. Vyčistěte si hlavu a zbavte se všeho, co vás už dlouho tíží. Prozkoumejte své vztahy a zvyky.

Ideální barva: černobílá.

Ideální kámen: dalmatin.

28. DEN SVOBODY

Máte skvělý den dělat přesně to, co právě chcete. Je nejlepší čas začít nový projekt, sebrat odvahu a jít i do věcí, které jste dlouho odkládali. Rozhodujte se sami za sebe a nenechte se ničím zastrašit.

Ideální barva: červená.

Ideální kámen: jaspis.

29. DEN VNÍMAVOSTI -  NEJTĚŽŠÍ KARMA

Nechte vše plynout. Zkuste jen tak být. Ani nečíst, jen odpočívat, nechat se unášet časem, vnímat hudbu či film. Máte silnou intuici, ale neobchodujte a nedělejte nic spojeného s penězi.

Ideální barva: hráškově zelená.

Ideální kámen: čaroit.

30. DEN PŘITAŽLIVOSTI

Máte spoustu energie, jste velmi krásní a tvořiví. Můžete mít i hodně fantazie. Cítit se sebejistě a přitažlivě. Toužíte po dobrodružství, takže pozor na rychlý flirt, který by mohl mít nepříjemnou dohru v podobě průšvihu.

Ideální barva: žlutohnědá.

Ideální kámen: topaz.

31. DEN MOTIVACE

Vše vám půjde pěkně od ruky. Je to den vhodný pro ty nejodvážnější plány. Odhalíte každou lest i podvodníky. Klidně sjednávejte smlouvy, investujte peníze a můžete očekávat i výhru, pokud u vás bude stát paní štěstěna.

Ideální barva: rudá.

Ideální kámen: potěšit vás může červený granát.